Sport 05.10.2020.

NAVIJAČIMA ZASTAO DAH: Novak ponovo pogodio sudiju lopticom, ipak u četvrtfinalu (VIDEO)

Još su svježe rane od US Opena i trenutka kada je Novak Đoković diskvalifikovan jer je slučajno pogodio linijskog sudiju u grlo, a slična stvar mu se umalo ponovila na Rolan Garosu.

Tokom prvog seta protiv Karena Hačanova – ponovo je pogodio sudiju, prenosi Mondo.

Bilo je to u toku poena, Đoković je probao da vrati lopticu poslije udarca Hačanova, odbila se pravo u lice linijskog sudije, a u tom trenutku navijačima je stalo srce…

Ovoga puta nije bilo drame, sudija je pokazao “sve je u redu” i meč je nastavljen.

Nije bilo prekida, pa je navijačima pao kamen sa srca.

Savladao Hačanova

Najbolji teniser planete Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pobijedivši Karena Hačanova u osmini finala rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 6:3).

Đoković je do četvrtfinala stigao bez izgubljenog seta na turniru, prenosi Glas Srpske.

Hačanov je u prvom kolu izbacio Kamila Majčraka maksimalnom pobjedom, da bi zatim u četiri seta savladao Jirija Veselog i Kristijana Garina, što je bilo iznenađenje, dok je srpski teniser u prvom kolu bio bolji od Mikaela Imera, drugom od Ričardsa Berankisa, a u trećem je savladan Galan Riveros Daniel Elahi.

Đoković i Hačanov sastali su se do sada šest puta.

Srbin je slavio pet puta, dok ga je Hačanov jednom porazio u finalu Mastersa u Parizu.