Sport 27.11.2018.

NBA IGOKEA Aleksandrovčani u pobjedi nad Mornarom ponovo ubacili preko 100 poena

ČITANJE: 3 minute

Košarkaši Igokee ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu u regionalnoj ABA ligi. U posljednjoj utakmici 9. kola pobijedili su Mornar u Baru rezultatom 103:97.

Za tim iz Crne Gore ovo je bio peti uzastopni poraz.

Košarkaši Igokee dobro su otvorili utakmicu, imali kontrolu rezultata, a u završnici prvog poluvremena su uspjeli da se odvoje i na prvi odmor odu sa četiri koša viška (27:23).

Serijom od 9:0 Igokea završava prvo poluvrijeme, a sa zvukom sirene Adamović pogađa trojku sa devet metara za maksimalnih 54:42.

Igra Aleksandrovčana u prvom dijelu ponovo je, kao i u meču protiv Olimpije, ličila na igru NBA tima.

U prvom poluvremenu Igokea je pogodila sedam od osam trojki, a stopostotan  učinak van linije 6,75 imali su Lafajet sa tri trojke, Adamović i Anđušić su ubacili po jednu, dok je Zubčić dodao dvije iz tri pokušaja. Na drugoj strani Mornar je pogodio pet trojki iz 12 pokušaja.

Igokea je mnogo bolja od Mornara i u skokovima, jer su Aleksandrovčani imali čak 12 uhvaćenih lopti više od domaćeg sastava. Igokea je imala čak deset izgubljenih lopti više od Mornara, ali su zbog svih ostalih parametara izabranici Žarka Milakovića na odmor otišli sa prednošću od 12 poena.

Mornar je drugo poluvrijeme otvorio serijom 12:0 i za samo tri minute i pet sekundi stigao do izjednačenja 54:54. Lafajet je prekinuo seriju Mornara, a Aleksandrovčani su ponovo uspjeli da se odvoje na osam poena (65:57), prije svega zahvaljujući igri visokih igrača. Ipak, do kraja perioda tim iz Crne Gore je ponovo smanjio prednost na četiri poena sa koliko se ušlo u posljednjih 10 minuta (69:73).

Posljednju dionicu Mornar otvara trojkom Vranješa, koju su sudije poništile s obzirom da košarkaš domaćih nije loptu ispustio na vrijeme. Odmah u narednom napadu Anđušić pogađa dva slobodna bacanja i vraća se na plus šest, a nakon tri minuta Igokea se ponovo, poslije trojke Lafajeta, vraća na plus devet (81:72). U nastavku ima i plus deset, ali nakon serije Bobija Brauna Mornar se ponovo, na 3'47” do kraja, vraća na samo tri poena zaostataka.

Faul u napadu pravi Lafajet, a u narednom napadu Sane dolazi do ofanzivnog skoka i slobodnih bacanja dovodi svoj tim na samo poen zastatka, da bi na dva minuta i 47 sekundi do kraja poslije dva slobodna bacanja Brauna Mornar prešao u vođstvo 88:87.

Sane je doveo svoj tim u vođstvo, ali Zubčić u narednom napadu trojkom poravnava rezultat.

Pri rezultatu 90:90 Braun se odlučuje na prodor, ne uspijeva pogoditi, a na drugoj strani promašuje i Lešić ali uspjeva uhvatiti loptu i izboriti dva bacanja, koja realizuje na minut i 18 sekundi do kraja.

Braun je izjednačio, a onda Radivojević trojkom ponovo, na 47 sekundi do kraja svom timu vraća tri poena. Na 23 sekunde do kraja Kenih je očajno šutirao za tri poena, Lafajet je uhvatio loptu, te je uslijedio brz faul. Lafajet je dva puta precizan za plus 5 (97:92). Na deset sekundi do kraja trojku je pogodio Braun, ali je u nastavku još jednom sa linije slobodnih bacanja precizan bio Lafajet za konačnih 103:97.

Najefikasniji u Igokei bio je Tomislav Zubčić sa 23 poena, dok je Oliver Lafajet ubacio 20. Na drugoj strani Braun je  dao 21 poen, a Nemanja Vranješ 20.