Sport 19.09.2021.

NEMA PROMJENE NA VRHU: Derbi Partizan – Zvezda završen remijem

Remi u derbiju! Partizan i Crvena zvezda su 28. put u istoriji odigrali 1:1, a nakon njega će „crno-bijeli“ ostati na prvoj poziciji sa dva boda viška u odnosu na vječitog rivala.

Crvena zvezda je krenula puno ofanzivnije u derbi, pa su gosti imali prve prilike. Već u drugoj minuti pokušao je Katai, da bi u petoj minuti Dioni iskoristio nesmotrenost odbrane Partizana da dođe u šansu, ali nije uspio da zatrese mrežu Partizana. Pokušao je zatim i Mirko Ivanić koji je šutirao pravo u mladog Popovića. Crveno-bijeli su zatim imali veliku šansu u 31.minuti. Rodić je odlično centrirao, Katai zahvatio loptu glavom i pogodio prečku, prenosi Srpskainfo.

Partizan je praktično iz prvog pravog udarca došao do gola. Natho se oslobodio Rodića, Krstičić je zakasnio u blok i uslijedio je sjajan udarac za vođstvo. Slabo je reagovao i Milan Borjan.

Nakon primljenog gola Partizan je preuzeo igru. Pokušao je prvo Natho, a zatim je Dragović intervenisao nakon ubacivanja Uroševića.

Na startu drugog dijela poništen je gol Partizana. Rikardo je zatresao mrežu, ali je sudija Simović svirao prekršaj nad Rodićem. Zvezda je u nastavku imala više loptu u posjedu a Partizan je bio puno opasniji. U 62.minuti Rikardo je bio previše sebičan jer je u dobroj situaciji odlučio da šutira umjesto da doda usamljenom Uroševiću. Nakon toga je ritam potpuno pao, Partizan je umrtvio igru.

Ipak od 82. do 85.minuta tri šanse. Prvo je Katai šutirao preko gola glavom, a na drugoj strani je Terzić sjajno slomio Rodića i poslao loptu tik pored gola.

Kazna za promašaj je uslijedila u narednom naletu. Dioni je ostavio loptu Rodiću koji je pogodio Kataija koji iz trećeg pokušaja napokon dolazi do gola.