Sport 05.11.2023.

Nemanja Majdov osvojio zlato na Evropskom prvenstvu u džudou

ČITANJE: 1 minuta

Srpski džudista Nemanja Majdov osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu Monpeljeu pošto je u finalu u kategoriji do 90 kolograma savladao olimpijskog šampiona Gruzina Lašu Bekaurija.

U prvoj rundi na kazne eliminisao je Belgijanca Karela Fobera. Zatim je bacanjem za vaza ari pobedio Nemca Johana Lenca. U četvrtfinalu je posle prvog minuta zlatnog produžetka našao način da savlada Mađara Kristijana Tota.

Veliku psihičku snagu koja ga krasi, Majdov je ponovo pokazao u završnici. Pri kraju polufinalne borbe u momentzima kada je imao dve kazne, sjajnom tehnikom položio je na leđa Mihaela Žganka, slovenačkog džudistu kopji predstvlja Tursku.

Finale je bio veliki okršaj protv Laše Bekaurija najboljeg svetskog borca u katogoriji do 90 kilograma. Dramatičan meč rešen je u petom minutu zlatnog produžetka nakon što je srpski džudista još jednim bravuroznim bacanjem našao način da savlada olimpijskog šampiona

Nemanja Majdov je 2017. godine u Budimpešti osvojio zlatnu medalju na svetskom prvenstvu, pa je ovim odličjem iz Monpeljea objedinio naslove svetskog i evropskog šampiona, prenosi RTS.