NEOBIČAN SKUP: Građani sa kosilicama, lopatama i metlama ispred Gradske uprave

Sjednica Skupštine grada Banjaluka biće nastavljena danas raspravom o Prijedlogu budžeta za ovu godinu.
Ispred Gradske uprave se i danas okupilo se desetine mladih ljudi sa kosilicama, lopatama, metlama koji su kako kažu došli u znak podrške gradonačelniku Drašku Stanivukoviću, piše Srpskainfo.
Predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić prekinuo je juče sjednicu, jer, kako je rekao, nije bilo uslova za njeno adekvatno održavanje, s obzirom na to da je konstantno prekidana pauzama zbog konsultacija odbornika.
Na budžet grada je većina u Skupštini uložila amandmane sa kojim se Stanivuković ne slaže. To je bio glavni razlog dosadašnjih sukoba i razlog zbog kojeg je juče sjednica otkazana i odgođena za danas.

Okupljeni su dočekali Stanivukovića aplauzom uz poruke da ne treba “da popusti”. Gradonačelnik se zahvalio okupljenima.
– Ja prvi svojim tijelom neću dozvoliti da Grad ostane bez sredstava za funkcioniranje grada za čišćenja i održavanja grada – kazao je gradonačelnik.
(E.M)