Sport 11.10.2015.

Nepobjedivi Đoković šesti put osvojio Peking!

ČITANJE: 1 minuta
Djokovic
Novak Đoković potvrdio je još jednom dominaciju u svjetskom tenisu osvojivši turnir u Pekingu šesti put u karijeri.

Srpski teniser je u finalu savladao svog najvećeg rivala Rafaela Nadala u dva seta – 6:2, 6:2 za 90 minuta.

Španski teniser pružio je sjajan otpor iako rezultat govori drugačije, igrao je u pojedinim trenucima vjerovatno svoj najbolji tenis u 2015. godini, ali to ipak nije bilo dovoljno protiv fenomenalnog Đokovića.

Najbolji teniser svijeta još uvijek nema poraz u Pekingu, a ovo mu je bila 29. uzastopna pobjeda na ovom turniru. Ove godine u Pekingu Đoković je u pet mečeva rivalima prepustio samo 18 gemova. Ovo je bilo 12. uzastopno finale u 2015. za Novaka i osma titula, ukupno 56. u karijeri.

Bio je ovo 45. okršaj dvojice najvećih rivala u istoriji tenisa, a Đoković je sada smanjio na 23-22, pošto je dobio Nadala sva tri puta ove godine.

Srpski teniser nije ispustio servis u finalu, napravio je po dva brejka u oba seta i na dominantan način je stigao do trofeja, iako konačan rezultat ne odslikava pravo stanje stvari na terenu. Meč je završen sa 23 vinera i 20 neiznuđenih grešaka Đokovića, odnosno 7 vinera i 15 grešaka Nadala.