Sport 18.10.2023.

Neriješen rezultat Borca i Sarajeva, Banjalučani izjednačili u finišu

Fudbaleri Borca odigrali su u Banjaluci neriješeno 1:1 (0:0) sa ekipom Sarajeva u zaostalom drugom kolu M:tel Premijer lige BiH.

Tako je “Bordo” tim prekinuo veliki niz Banjalučana, koji su zabilježili osam uzastopnih pobjeda, ali gosti ipak nisu uspjeli doći do trijumfa koji bi ih odveo na drugu poziciju tabele.

Sarajevo je najprije doveo u vođstvo Ajdin Hasić pogotkom u 68. minutu susreta, da bi veliko slavlje navijačima Borca na Gradskom stadionu donio Zoran Kvržić u 94. minuti.

Borac je lider šampionata sa 25 bodova prvenstvene tabele iz deset susreta, drugoplasirani je Zrinjski sa četiri boda manje ali i jednom utakmicom zaostatka, dok je na trećoj poziciji ekipa Sarajeva sa 20 bodova iz deset mečeva.

U narednom kolu puleni Vinka Marinovića domaćini su Zrinjskom u nedjelju 22. oktobra od 19 časova i 45 minuta, dok Sarajevo isti dan gostuje Igmanu u Konjicu, prenosi RTRS.

Oznake: FK Borac