Sport 22.06.2024.

NERJEŠEN REZULTAT Gruzini izdržali nalete Češke

Fudbalske reprezentacije Gruzije i Češke su u Hamburgu odigrale meč 2. kola u grupi F na Evropskom prvenstvu. Hrabri Gruzini su izborili remi protiv favorizovane reprezentacije – 1:1.

Oba tima su u ovaj duel ušla bez bodova iz prvih mečeva, Gruzini su nesrećno poraženi od Turske 3:1, dok su  Česi primili gol od Portugalije u drugom minutu nadokande i izgubili 1:2.

Prva utakmice Gruzij ikada na Evropskim prvenstvima nije bila slučajnost pošto su u duelu sa Češkom pokazali isto – hrabrost, borbu, ali i karakter i ponos.

Gruzija u smiraj prvog poluvremena došla do vodstva iz penala. Pogodio je Mikutadze. Tragičar je bio Hranec koji je igrao rukom, a sudija je poslije konsultacija sa VAR sobom pokazao na bijelu tačku – 1:0.

Gruzini su iz jedini šanse u prvom dijelu postigli gol. Na drugoj strani terena je blistao golman Mamardašvili. Skinuo je čak tri zicera, uključujući i onaj Patrika Šika u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Statistika je rekla da je viđena potpuna dominacija Češke u prvom poluvremenu, međutim Gruzija je sa minimalnom prednošću otišla na pauzu.

Gruzini su se odlično branili i čuvali taj gol prednosti, međutim to nije bilo dovoljno. Poslij jednog kornera i pogođene stative lopta je u grudi pogodila Patrika Šika i ušla u mrežu. Tako je igrač Bajer Leverkuzena u 59. minuti poravnao rezultat.

Do kraja utakmice smo vidjeli veliku opsadu gola Gruzije, međutim do kapitulacije nije došlo. U posljednjim sekundama Gruzija je imala priliku da riješi pitanje pobjednika, ali gola nije bilo.

Ovo je veliki uspjeh ne samo sa fudbalere Gruzije već i za čitavu naciju koji je prvi u istoriji na jednom ovakvom takmičenju. Pokazali su ostalim reprezentacijama kako se igra za svoju naciju.