Nijemci pobijedili Špance, rukometaši Srbije eliminisani sa Evropskog prvenstva
Rukometaši Srbije su ispali sa Evropskog prvenstva koje se održava u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj, pošto su njihove kolege iz Nemačke pobedile Španiju (34:32), što se negativno odrazilo na status Orlova. Naime, izabranici Raula Gonzalesa su poraženi ranije od Austrije, pa je jedino pobeda Crvene furije vodila Srbiju u narednu fazu.
Renas Ulščins, momak kojeg je zapamtila i Srbija, postigao je čak osam golova i bio najbolji pojedinac. Pratili su ga Kester sa šest i odlični Fišer sa pet, koliko je imao i kapiten Juri Knor. Sa druge strane, Guri je dao sedam pogodaka, dok je drugi najefikasniji Španac bio Gomez Abeljo sa četiri gola.
Od samog početka je Nemačka uspostavila ritam, Cerbe, Knor i pomenuti Uščins su doneli Pancerima dva gola prednosti. Posle igralo gol za gol, što je prijalo Nemcima, da bi osetniju razliku Pancerima doneo Justus Fišer sa dva vezana pogotka. Ipak, Tarafeta, Fis i Dujšebaev su Španiji doneli samo minus dva na poluvremenu.
Prvih deset minuta nastavka je išlo na ruku Srbiji, Španija se držala i na taj način održavala nadu Orlovima, ali je potom usledila, možda i presudna serija preko Mertensa i Knora. Pokušavali su Španci da dođu do preokreta, međutim, konačna serija od tri gola pri rezultatu 31:29 presudila je Španiji, ali samim tim i Srbiji, koja je ostala bez plasmana dalje na ovom Evropskom prvenstvu.
Nemačka je zauzela prvu poziciju u grupi i prenosi dva boda, Španija je druga i ne nosi nijedan poen dalje, Austrija je takmičenje završila kao treća, dok je Srbija poslednja u grupi, prenosi Telegraf.
Oznake: rukomet