Sport 19.11.2022.

Novak Đoković u finalu mastersa u Torinu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Završnog mastersa u Torinu nakon što je savladao Tejlora Frica sa 2:0 po setovima 7:6, 7:6. Srpski teniser se mučio tokom meča, posebno na svoj drugi servis i nije uspijevao da konkretizuje periode dobre igre. Kao da ga je u pojedinim momentima stizao umor, ali je na kraju ipak savladao Amerikanca. Izborio je Novak osmo finale.

Đoković je u prvom setu prvi došao do brejka i poveo sa 3:2, ali nije uspio da ga konkretizuje. Odmah je izgubio prednost na svoj servis a činilo se da je meč protiv Medvedeva itekako ostavio traga, pa je srpski teniser propustio nekoliko dobrih prilika da ranije riješi meč. Na kraju je odluka pala u taj brejku gdje je Đoković bio siguran i slavio je 7:5 te je osvojio, prenosi Srpskainfo

Na startu drugog seta Fric je odmah napravio brejk. Nakon toga je Amerikanac bio veoma siguran na svoj servis. Nije dozvolio srpskom teniseru da dođe do šanse za izjednačenje sve do finiša seta kada je Đoković na 4:5 uspio da vrati brejk i dođe do izjednačenja. Na kraju je odluka pala u taj brejku i Novak je opet bio sigurniji.