Sport 13.05.2016.

Novak izgubio prvi set sa nulom, a onda došao do Nadala

novsk
Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Rimu, pošto je savladao 37. tenisera svijeta Tomaža Belučija sa 0:6, 6:3, 6:2.

Novak će se danas u četvrtfinalu sastati sa Rafaelom Nadalom od 14.30.

Biće to 49. duel Novaka i Nadala, srpski teniser vodi sa 25-23, uključujući i deset trijumfa u posljednjih 11 okršaja.

Novak je u prvom setu bio neprepoznatljiv, prvi put od 2012. godine izgubio je set ’sa nulom’, a to mu se desilo ukupno deveti put u karijeri.

Dobio je ovacije publike poslije osvojenog prvog gema na početku drugog seta, a Đoković je potpuno zaboravio zbivanja u prvom setu i zaigrao je bolje – servis mu je proradio, konačno je uhvatio ritam sa osnovne linije i počeo je da kontroliše veći broj poena.

Niz grešaka Belučija u šestom gemu donio je Novaku ključni brejk u drugom setu, a do kraja je u preostala dva gema na svoj servis izgubio samo poen. Već na startu trećeg seta Đoković je napravio brejk i do kraja većih problema nije bilo i Đoković je meč završio za sat i 37 minuta.

Na kraju je Novak imao 10 vinera i 29 neiznuđenih grešaka, dok je Beluči upisao 14 direktnih poena i 27 grešaka.

Dan u Rimu bio je prilično sadržajan – vidjeli smo eliminaciju Federera, uzbudljivu pobedu Nadala, nevjerovatan poraz Berdiha, Vavrinkin kiks…