Sport 24.12.2015.

Novak osvojio 7 od 10 najboljih turnira

ČITANJE: 1 minuta
Djokovic
Ugledni sajt Tennis World objavio je listu 10 najboljih teniskih turnira u ovoj godini i na mnogima od njih dominirao je Novak Đoković.

Najbolji teniser današnjice trijumfovao je na sedam od deset odabranih turnira, Endi Marej je osvojio dva, a Stan Vavrinka jedan.

Za najbolji turnir u 2015. izabran je Masters u Indijan Velsu gdje je Novak u finalu savladao Rodžera Federera sa 6:3, 6:7 (5-7), 6:2.

Drugu poziciju zauzeo je Vimbldon na kojem je Đoković do titule stigao ponovo preko Federera, dok je na trećem mjestu Rolan Garos. U finalu Gren slema u Parizu Srbin je doživio najbolniji poraz u sezoni od Stana Vavrinke.

Potom slijede Australijan open, Kvins klub, US open, Završni Masters u Londonu, Masters u Monte Karlu, Rodžers kup i turnir iz serije 1.000 u Šangaju.

Novak nije osvojio turnir serije 250 u Londonu jer nije ni učestvovao, dok ga je u finalu Rodžers kupa u Montrealu zaustavio Endi Marej.

Kriterijumi za izbor turnira osim igrača koji su učestvovali su još bili uslovi za igru, posjećenost, kvalitet mečeva, usluga u turnirskim objektima, nagradni fondovi, dodatne aktivnosti…