Sport 13.07.2016.

Novi poraz Borca: Nakon Metalca bolja i Mladost iz Lučana

Poslije Metalca, pobjedu nad banjalučkim Borcem izborio je i drugi superligaš Srbije, ekipa Mladosti iz Lučana (2:1).

Borac još nije uspio da izbjegne poraz na ljetnjim pripremama pred sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske.

Poslije početnog neuspjeha protiv Mladosti iz Doboj Kaknja u Busovači (1:0), izabranici Zorana Dragišića su otputovali na Zlatibor, ali ni sa srpske planine nema dobrih vijesti za armiju navijača crveno-plavih.

Najprije je identičnim rezultatom Borac izgubio od Metalca iz Gornjeg Milanovca, da bi u utorak mjeru “Velikanu iz Platonove” uzela Mladost iz Lučana, takođe član Superlige Srbije.

Rezultat je bio 2:1 (0:0) za Lučance na terenima hotela “Palisad” gdje su smješteni banjalučki fudbaleri.

Poslije tvrdog prvog poluvremena, Mladost je do prednosti stigla u 49. minutu pogotkom Stefana Golubovića.

Borac je izjednačio preko Aleksandra Malbašića u 65. minutu,da bi pobjedu Lučancima, za koje su nastupili i bivši “borčevci” Siniša Saničanin i Branislav Ružić, pet minuta prije kraja osigurao Mišel Vajan.

Treću utakmicu na Zlatiboru, a ukupno četvrtu na pripremama, fudbaleri Borca će odigrati 15. jula protiv crnogorskog prvoligaša Grblja.