Sport 09.04.2024.

NOVI USPJEH: Tea Kovačević osvojila teniski turnir u Novom Sadu

Teniserka Tea Kovačević sa nepunih 14 godina osvojila je turnir “Tennis Europe” do 16 godina u Novom Sadu.

Mlada teniserka je tako nastavila niz uspjeha ove godine jer je slavila na Zimskim prvenstvima BiH, dok je osvajala turnire u Beogradu, Parizu i Antaliji.

Tea je na ovom turniru imala veoma težak žrijeb, pa su joj na putu do finala bile Italijanka Tattiana Vitoria Lipi (6:1, 6:0), Ruskinja Vasilisa Dorina (6:1, 6:1), te državne reprezentativke Srbije Andrea Lola Popović (6:0, 6:1) i fenomenalna Ena Ilić iz Kragujevca (3:6, 6:0, 6:4)).

U finalu, protiv prvog nosioca turnira, izvrsne Bjeloruskinje Razina Vladislave, na startu oba seta Tea je gubila sa 0:2, ali se opet pokazalo da je mentalno i psihološki vrhunski pripremljena i veoma dobro funkcioniše, baš kad je to najpotrebnije. Na kraju se slavila 6:4, 6:3, prenosi Glas Srpske.

Oznake: Tea Kovačević