Sport 04.09.2025.

Odbojkašice Turske i Brazila su u polufinalu svjetskog prvenstva

ČITANJE: 1 minuta

Odbojkašice Brazila i Turske plasirale su se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon pobjeda nad Francuskom, odnosno Sjedinjenim Američkim Državama.

U prvom četvrtfinalu odigranom u četvrtak, Brazil je pobjedio Francusku rezultatom 3:0 (27:25, 33:31, 29:19).

Iako su Francuskinje imale šanse na kraju prvog i drugog seta, Brazilke su oba puta bile istrajnije. Treći set su dobile gotovo rutinski.

Brazil je predvodila Bergman sa 17 osvojenih poena i to svih 17 iz napada. Gabi je pratila sa četiri poena manje, Rosamarija je osvojila 12, a po deset su dodale Dijana i Julija.

U selekciji Francuske najbolja je bila Kazut sa 20 osvojenih poena, Ndiaje je imala 15, a Rotar je meč završila sa deset.

Brazil će u polufinalu igrati protiv Italije.

Turkinje dopustile Amerikankama samo jedan set

Drugi polufinalni par čine Japan i Turska koja je nakon četiri odigrana seta bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država 25:14, 22:25, 25:14, 25:23.

Prvi set ubjedljivo je pripao Turskoj, ali su predstavnice SAD-a uspjele da uzvrate u drugom. Treći set bio je ubjedljiv, dok je u četvrtom viđena malo veća borba.

Ipak, Turkinje su pokazale dominaciju i plasirale se u polufinale.

Njih je predvodila Karakurt sa 23 poena, pratila je Vargas sa 21, a Erdem je meč završila sa 13.

Kod protivnica Franklin je osvojila 12 poena, po 11 su imale Skiner, Retke i Samdi.

Japan i Turska igraju u subotu u 10.30, a Italija i Brazil od 14.30.