Sport 16.08.2016.

Odigrano 1. kolo Druge lige RS

Fudbaleri Modriča Maksime u derbiju prvog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladali su na svom terenu prošlogodišnjeg vicešampiona Omarsku sa 1:0 i tako najavili visoke domete ove sezone.

Najvećim dijelom utakmica je protekla u ravnopravnoj borbi, a trenutak odluke dogodio se u 73. minutu, kada je Dragan Radić šutom iz slobodnog udarca, zatresao mrežu gostiju za startni trijumf Modričana. Pokušaji ekipe trenera Milenka Vulete da u preostalih 17 minuta izbjegne poraz, nisu gostima donijeli priželjkivani ishod.

Igrač banjalučkog BSK-a, Stefan Dujaković postigao je prvi pogodak u novoj takmičarskoj sezoni drugih liga Srpske. Dogodilo se to u 25. minutu susreta protiv starog rivala, Jedinstva iz Žeravice, a meč je odigran dan ranije od preostalih utakmica startne runde. Pet minuta kasnije izjednačio je kapiten gostiju Saša Behara, što je bio i konačan ishod susreta na banjalučkim “Čairama”.

Iako sa skromnim fondom igrača, Prnjavorčani su sezonu otvorili zasluženim trijumfom, koji je golom u 38. minutu, najavio Vladimir Ančić. Većim dijelom drugog poluvremena dominirali su gosti iz Trna, sa serijom promašenih šansi za izjednačenje. Strepnju domaćih igrača i navijača otklonio je majstorskim golom Zoran Kovačević u 83. minutu. Strijelac drugog gola nije uopšte bio u trenažnom ciklusu, jer je uoči utakmice stigao iz Austrije, gdje je proveo posljednja dva mjeseca.

Ime Bojana Markovića ostaće krupnim slovima zapisano u klupskom godišnjaku kluba sa Predgrađa, jer je u 21. minutu postigao prvi pogodak za Željezničar u drugoligaškom povratničkom debiju. Posao je domaćinu bio olakšan i činjenicom da je rival iz Petrova u Banjaluku stigao osjetno oslabljen i sa samo 11 igrača.

Fudbaleri Laktaša imali su 53 minuta aktivan rezultat protiv Slobode, da bi Novograđani u svojevrsnom “blic krigu”, u finišu meča, sa dva gola stigli do zasluženog trijumfa. Tako je tim sa stadiona “Mlakve” već na startu potvrdio da će biti jedan od najozbiljnijih kandidata za povratak među prvoligaše.

U grupi istok bivši premijerligaš i šampion BiH Leotar iz Trebinja savladao je u hercegovačkom derbiju Velež iz Nevesinja sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je “rezervista” Nikola Komlen u 84. minutu.

U drugom kolu, koje se igra u subotu i nedjelju 20. i 21. avgusta, sastaju se: grupa zapad: ŽERAVICA: Jedinstvo – Omarska, DONjA SLATINA: Mladost – Modriča Maksima, BANjA VRUĆICA: Mineral – Borac (KD), NOVI GRAD: Sloboda – Sloga (S), TRN: Sloga – Laktaši, DOBOJ: Željezničar – Ljubić, PETROVO: Ozren – Proleter (T), BANjALUKA: BSK – Željezničar (BL), grupa istok: ROGATICA: Mladost – Guber, BRČKO: Jedinstvo – Drina HE, BIJELjINA: Sloga junajted – Vlasenica, DVOROVI: Proleter – Famos, SOKOLAC: Glasinac 2011 – Mladost (BS), GACKO: Mladost – Jedinstvo (BR), NEVESINjE: Velež – Napredak, BRČKO: Ilićka 01 – Leotar.