Sport 09.11.2020.

ODLIČNO IZDANJE: Borac savladao Željezničar u utakmici sa sedam golova

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Borca su u jednoj od najboljih utakmica dosadašnjeg dijela prvenstva savladali Željezničar rezultatom 4:3, i tako sarajevskom timu nanijeli prvi poraz od 19. septembra.

Duel drugoplasirane i do ovog kola četvrtoplasirane ekipe premijerligaškog karavana ponudio je odličan fudbal i pokazao zašto su ove dvije ekipe pretendenti za titulu šampiona BiH u fudbalu.

U Banjaluci je postignuto sedam golova, četiri u mreži Željezničara, tri u mreži Borca, čime se domaća ekipa plavima sa Grbavice približila na samo dva boda na tabeli, javlja N1.

Već u četvrtoj minuti Lukić je pogodio za vodstvo Borca, a tri minute kasnije Stevanović pogađa za 1:1. U 17. minuti Vranješ je pogodio za 2:1 za Borac, ali je Želji trebalo samo šest minuta da rezultat ponovo dovede u egal. Strijelac je bio E. Zec.

Da domaći igrači na odmor odu sa rezultatskom prednošću pobrinuo se Zakarić, a minuta je bila 39.

Sedam minuta po povratku s odmora, Zec postiže svoj drugi gol i ponovo je izjednačeno, 3:3.

Domaći igrači su u 85. minuti preko Zakarića ponovo došli do prednosti, 4:3, što će se ispostaviti i konačnim rezultatom ovog meča koji je i zaključio 14. kolo Premijer lige BiH.

Sarajevo je prvo sa 34 boda. Željezničar će ostati na 29 i na drugom mjestu, Borac je sada preskočio Zrinjski i sa 27 bodova zauzima treću poziciju. Zrinjski je četvrti sa 25, a slijedi Velež sa 22 boda.