Sport 15.07.2023.

Olga Danilović osvojila čelendžer u Baštadu

Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je čelendžer u Baštadu pošto je u finalu savladala Amerikanku Emu Navaro rezultatom 2:1 (7:6 (7:4), 3:6, 6:3) za dva sata i 29 minuta igre.

Na startu prvog seta Danilović je napravila brejk i povela 2:0, ali ga nije potvrdila i odmah je prva nositeljka turnira, 55. na WTA listi, uzvratila.

Srpkinja je vodila i 4:2 i 5:3, ali nije uspjevala da potvrdi brejkove, pa je set otišao u taj-brejk. U njemu se Danilović bolje snašla i osvojila ga rezultatom 7:4.

U drugom setu je ponovo viđen veliki broj brejkova, ali je Navaro napravila jedan više, tri, i tako stigla do 1:1 i odlučujućeg seta.

Na startu trećeg seta Srpkinja je napravila brejk, ali je Amerikanka uzvratila kad je smanjila na 3:4. U narednom gemu Danilović ponovo pravi brejk za 5:3, a zatim na svoj servis potvrđuje pobjedu i osvajanje pehara.

Danilović je osvajanjem turnira zaradila 85.605 evra, a sigurno će i napredovati na WTA listi u ponedeljak i pomjeriti se naprijed sa 94. mjesta.