Sport 26.01.2023.

“Orlovi” nakon preokreta pobijedili Amerikance u Los Anđelesu

Reprezentacija Srbije sastavljena uglavnom od igrača iz Superlige pobijedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Los Anđelesu.

Iako prvi put zajedno u timu, fudbaleri koje je selektor Dragan Stojković Piksi poveo u SAD, odigrali su dobru utakmicu i nakon preokreta savladali domaću reprezentaciju.

Amerikanci, među kojima je ovaj put najviše bilo fudbalera iz domaće MLS lige, uz nekoliko momaka koji su igrali i na Mundijalu u Kataru, poraženi su na tlu svoje zemlje prvi put još od septembra 2019. godine, kada su izgubili od Meksika.

Slavili su “orlovi” u Los Anđelesu, ali su morali da jure rezultat, pošto je u 29. minutu američka reprezentacija povela preko Brendona Vaskeza koji je sjajno reagovao prilikom jednog centaršuta.

Izjednačenje Srbiji donio je vezista TSC-a Luka Ilić u 43. minutu, kada je bio precizan iz slobodnog udarca, nakon prekršaja nad Dejanom Joveljićem.

Postigli su “orlovi” još jedan gol čim je počelo drugo poluvrijeme – konačan rezultat postavio je kapiten Veljko Simić u 46. minutu.

Amerikanci u nastavku nisu uspjeli da zatresu mrežu Srbije, a imali su izglednih prilika da to učine. Pogledala je i sreća srpske fudbalere jer je Kejd Kauel dva puta pogodio stativu praktično u istom napadu.

Odlično je u finišu nekoliko puta intervenisao i rezervni golman Srbije Dragan Rosić, a u nekoliko navrata lopta je završila malo pored gola “orlova”.

Imala je i Srbija u prvom poluvremenu  još dvije šanse. U glavnoj ulozi bio je Simić, ali je sjajno odbranio novi golman Čelsija Gabrijel Slonina.

Reprezentacija Srbije naredne mečeve igra u martu, na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, protiv Litvanije i Crne Gore.

Oznake: Amerika, fudbal, Srbija