Vijesti 13.06.2024.

Otac i sin automatskom puškom tukli poznanika

ČITANJE: 1 minuta

Policijski službenici PS Mostar Centar u srijedu su u Splitskoj ulici u Mostaru, u blizini UO Tramvaj Pub, čuli galamu i primijetili dva zaustavljena vozila marke BMW kojima su prethodno upravljali otac i sin E.R. (1970) iz Mostara i R.R. (2000) iz Mostara.

Navedeni su, nakon što su zaustavili vozila, napali osobu na motoru D.V. (1983.), takođe iz Mostara, prenosi N1.

“Tom prilikom E.R. je automatskom puškom zaustavio D.V. i udario ga njom u predio lijevog lakta u namjeri da se obračunaju, nakon čega D.V. skuterom bježi s lica mjesta i dolazi u PS Mostar Centar. Policijski službenici koji su se nalazili u blizini mjesta događaja brzo su stavili pod kontrolu E.R. i R.R., te osigurali lice mjesta do završetka očevida”, saopšteno je iz kantonalnog MUP-a.

Kako je navedeno, E.R. i R.R. su lišeni slobode, a vozila su prevezena u krug PU Mostar. Policijski službenici su izuzeli pištolj marke astra s pripadajućim okvirom od R.R. O svemu je upoznat nadležni tužilac.