Sport 02.05.2023.

Partizan poražen od Reala, naredna šansa u četvrtak

Košarkaši Partizana izgubili su od Real Madrida 82:80 u trećoj utakmici plej-of serije Evrolige i narednu šansu za odlazak na fajnal for će imati u četvrtak uveče.

Utakmica je počela u zaglušujućoj buci u Areni što je rezultovalo time da smo u prva tri napada videli tri izgubljene lopte Reala.

Real je bio tri minuta bez koša iz igre, a to su iskoristili crno-beli da naprave seriju 12:0 za još vreliju atmosferu u dvorani, pa je trener Reala Ćus Mateo pozvao tajm-aut kako bi utakmicu zadržao u nekakvoj kontroli.

Nakon istog u listu strelaca se upisao Najdžel Vilijams-Gos sa linije za slobodna bacanja što je pokrenulo seriju gostujuće ekipe od 9:1.

Najbolji je u tim trenucima u redovima gostiju bio je Najdžel Vilijams-Gos sa šest poena, ali Danilo Anđušić, Alan Smailagić i Džejms Naneli vežu tri trojke, koje uz pogođena slobodna bacanja, Partizan vode do ogromne prednosti – 27:13.

U drugoj četvrtini Partizan je imao prazan hod od puna četiri minuta što je Real iskoristio da preko Valtera Tavaresa i Džanana Muse priđe na samo dva poena zaostatka – 43:41.

Real je u drugoj deonici ponovo zaigrao zonsku odbranu, baš kao u drugom meču ove serije i na nju su igrači Partizana slabo reagovali.

Imali su otvorene šuteve koje nisu pogodili, pa se Real vratio u potpunosti vratio u meč.

Drugo poluvreme otvara Smailagić sjajnim kucanjem nad Tavaresom, uzvraća Gos sa četiri vezana poena, a Anđušič drugom pogođenom trojkom donosi erupciju oduševljenja u Areni.

Ipak, Real se ne predaje i koševima Gosa i Hezonje dolazi do blage prednosti – 54:53.

Centar Reala Valter Tavares ponovo je kao i u prvoj utakmici serije proveo gotovo čitavo prvo poluvreme proveo na terenu, ali je sada za razliku od tog duela imao značajnu minutažu i u drugom poluvremenu, pre svega u trećoj četvrtini u kojoj je dominirao u reketu Partizana.

Krajem treće četvrtine u igru je ušao Tristan Vukčević koji je doneo izuzetan kvalitet u odbrani, a sigurnu ruku u napadu kada bi mu se ukazala prilika da šutne na koš Reala.

Poslednju deonicu utakmice obeležili su Zek Ledej i Dante Egzum sjajnim minijaturama u napadu, pa je Partizan došao do izjednačenja u 32. minutu meča 68:68, prenosi Danas.

U završnici, faul u napadu Rudija Fernandesa. Igrala je ova lopta po obruču Urošu Trifunoviću i na kraju lopta za Real. Tavares izjednačava preko Nanelija – 77:77.

Dva mala faula pravi Partizan, Tavares ne uspeva da poentira i ostaje još 30 sekundi do kraja. Gos daje trojku za 80:77.

Promašio je Naneli trojku za izjednačenje, na drugoj strani Hezonja pogađa dva slobodna bacanja.

Trojka Partizana za 82:80, ali minimalna pobeda Reala.

Oznake: KK Partizan