Sport 23.02.2023.

Partizan poražen od Šerifa u Beogradu, ispustili prednost iz prvog meča

Fudbaleri Partizana su eliminisani iz Lige konferencije nakon poraza u revanšu od Šerifa rezultatom 3:1 i tako ispustili prednost iz prvog meča od 1:0.

Partizan je sjajno otvorio meč i u 13. minutu preko Meniga poveo sa 1:0, ali je nakon greške i igranja rukom Saničanina Šerif u 22. minutu izjednačio iz penala preko Badola.

Potpuni preokret je doneo Diop u 45. minutu, da bi u drugom minutu nastavka postigao još jedan gol kojim je doneo Šerifu plasman u osminu finala Lige konferencija.

Partizan je tako na neslavan način završio sezonu u Evropi, a navijači su ispratili igrače uz zvižduke uz zahtev da aktuelna uprava napusti klub.

Bili su raspoloženi crno-beli od samog starta rešeni da što pre dođu do prednosti. Već u četvrtom minutu je Partizan odigrao savršenu kontru, a Rikardo Gomeš se našao sam ispred golmana. Obišao je napadač crno-belih čuvara mreže i poslao loptu po zemlji, a Radeljić je u poslednjem trenutku skinuo sa gol linije. Sudija je naknadno pokazao ofsajd, ali da je Rikardo postigao gol, sigurno bi bio priznat posle gledanja VAR-a jer je sve bilo čisto.

Samo dva minuta kasnije je ponovo Partizan imao dobru priliku, ali je Pantić loše odigrao za Dijabatea, pa je sve propalo. To nije mnogo obeshrabrilo crno-bele jer su u 13. minutu naplatili dobru igru.

Belić je oduzeo loptu na sredini terena i proigrao Pantića koji je odamh dodao Rikardu na ivici kaznenog prostora, koji je nesebično odložio za zahuktalog Meniga. Holanđanin je kao furija izbio ispred golmana i prelepim udarcem pod prečku doneo prednost Partizanu.

Ništa nije nagoveštavalo dramu za crno-bele, ali je u 20. minutu glupost Saničanina sve promenila. Štoper crno-belih je neoprezno odigrao rukom u situaciji koja nije bila opasna po gol Popovića i nakon gledanja VAR-a primorao sudiju Ekberga da dosudi penal koji je Badolo pretvorio u izjednačenje.

Usledio je period mirnije igre i duela na sredini terena, a onda je u poslednjim trenucima prvog poluvremena usledio šok za Partizan. Nakon gubitka lopte na sredini terena, Šerif je krenuo u napad, a lopta stigla do Diopa na 16 metara koji je uprkos nekoliko igrača ispred sebe imao dovoljno vremena da nacilja i pogodi u sam gornji ugao za potpuni preokret.

Mogao je i Šerif do trećeg gola u nadoknadi prvog dela, ali je Popovič sjajnom paradom uspeo da spreči potpuni fijasko.

Ono što nisu uradili u završnici prvog poluvremena, jesu već na startu drugog. Belić je u 47. minutu izgubio loptu u blizini kaznenog prostora, a vrlo raspoloženi Diop je pokupio i raspalio po zemlji u bliži ugao za 3:1 za Šerif, prenosi nova.rs.

Oznake: FK Partizan