Sport 08.09.2023.

Partizan savladao Hapoel, CSKA čeka rivala u finalu

Košarkaši Partizana savladali su Hapoel (86:81) u drugom meču trećeg dana Internacionalnog košarkaškog turnira, koji se igra povodom 50 godina postojanja KK Igokea.

Veoma neizvjesna utakmica, u kojoj su “crno-beli” slomili otpor ekipe iz Izraela tek u samom finišu susreta za prvu pobjedu na turniru.

Izabranici trenera Željka Obradovića odlično su otvorili meč, poslije prvih 10 minuta imali su +10 (30:20), ali druga i treća četvrtina prolaze u blagoj prednosti Hapoela. Ipak, na kraju presudio je “suvi” kvalitet Partizana, koji je imao veliku podršku u prepunoj dvorani u Laktašima.

Utakmicu je posmatrao i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji je prije početka imao srdačan razgovor sa direktorom Partizana Zoranom Savićem, ali i srpskim trenerom na klupi izraelskog tima Aleksandrom Džikićem, prenosi RTRS.

Poznat je i prvi finalista turnira, a to je ekipa CSKA koja je ubjedljivo savladala Galatasaraj (88:50) i uz trijumf protiv Igokee (82:66), obezbijedili su priliku da dođu do trofeja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Astapkovič, DŽekiri i Mbaje sa po 14 poena, dok su kod Galatasaraja Volden i Halilović postigli po 10.

Galatasaraj će i pored ubjedljivog poraza igrati za treće mjesto u nedjelju, dok će domaćin Igokea pokušati da dođe do petog mjesta.

Internacionalni košarkaški turnir igra se u Banjaluci i Laktašima, od 6. do 10. septembra, a sutra su na programu dva meča. U prvom od 17.00 časova na teren će veterani Igokee protiv veterana prijatelja, dok od 18.30 časova igraju Partizan i Turk Telekom.

“Ponosan sam što sam na čelu kluba koji slavi 50 godina, ali sam posebno ponosan na ovo što smo vidjeli u prethodna tri dana, a vjerujem i u nastavku turnira. Predivan ambijent, ceremonija otvaranja je bila pravi sportski spektakl”, poručio je Boris Spasojević, predsjednik KK Igokea.

U nedjelju su mečevi za plasman, utakmice za peto, treće i prvo mjesto.

Na turniru učestvuju pored domaćina Igokee, Partizan Beograd, CSKA Moskva, Turk Telekom, Galatasaraj i Hapoel iz Јerusalema, prenose Nezavisne.

Oznake: KK Igokea