Sport 09.03.2020.

Pobjeda Aleksandrovčana za povratak na vrh tabele

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaši Igokee pobijedili su Kakanj rezultatom 102:74 u posljednjoj  utakmici 20. kola Lige BiH.

Već poslije deset minuta igre Igokea je imala skoro dvostruku prednost, vodila je sa 27:15, ali je Kakanj u drugoj dionici  uspostavio ravnotežu (23:21) pa je rezultat na poluvremenu bio 50:36 za goste. Do kraja meča Igokea je imala apsolutnu kontrolu i potpuno zasluženo je došla do trijumfa koji ju je ostavio usamljenu na vrhu tabele.

Đorđe Simeunović je bio najefikasniji igrač Igokee sa 19 koševa, Evans je dodao 17, a Kocić i Gagić postigli su po koš manje. S druge strane Jovan Marinković predvodio je Kakanj sa 17 koševa.

Nakon 20. kola Igokea je usamljena na vrhu tabele sa 38 bodova dva više od drugoplasiranog Širokog dok je Kakanj pretposlednji na tabeli sa 27 bodova.