Sport 06.09.2015.

Pobjeda Srbije, Bjelica srušio i Nijemce!

bjelica

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas selekciju Njemačke sa 68:66 (19:18, 20:20, 11:10, 18:18) u drugom kolu B grupe prvenstva Evrope.

Utakmica u Berlinu odlučena je poslije dramatične završnice košem Nemanje Bjelice u posljednjoj sekundi. Miloš Teodosić je tri sekunde prije kraja izveo aut, a prošlogodišnji MVP Evrolige je iz ugla donio drugi trijumf Srbiji na prvenstvu, poslije pobjede nad Španijom.

Ekipa Aleksandra Đorđevića nije briljirala u duelu protiv Njemačke, posebno u šutu za tri poena jer je pogodila samo četiri trojke iz 30 pokušaja, ali je čvrstom odbranom uspjela da slavi.

U prvom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a jNemci su sredinom druge četvrtine imali sedam poena prednosti poslije sjajnih rola Dirka Novickog.

Srbija nije dopustila domaćoj selekciji da se odlijepi, pa je serijom u finišu prvog dijela igre preokrenula rezultat, iako je pogodila samo jedan šut za tri poena, dok je Njemačka imala šest trojki.

Nastavak nije donio ništa novo, viđena je rezultatska klackalica, a košarkaši Srbije su uprkos lošem šutu s polja, ali i slobodnih bacanja, uglavnom imali vođstvo.

Srbija je u posljednji minut ušla sa tri poena prednosti poslije odličnog prodora Nemanje Nedovića (66:63), ali je već u narednom napadu Hajko Šafarcik odgovorio je trojkom. Ipak, Bjelica je uspio da poentira i donese pobjedu Srbiji.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Bjelica sa 12 poena, a po devet su dali Zoran Erceg i Bogdan Bogdanović.

Kod Njemaca najbolji su bili Novicki i Tibor Plajsa sa po 15 poena, dok je Denis Šruder postigao 11.

U okviru B grupe danas od 18 sati igraju Italija i Islanda, a Turska i Španija od 21.

(Agencije, Foto: Starsport)