Sport 27.11.2022.

Španija – Njemačka neriješeno 1:1, Nijemcima potrebna pobjeda nad Kostarikom (FOTO)

U okviru derbi grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru igrale su Španija i Njemačka. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Nijemci će imati šanse da se plasiraju u nokaut-fazu, ali im je i dalje potrebna pobjeda nad Kostarikom.

90+5’ – Velika šansa za Njemačku. Sane je prošao i golmana Simona, ali mu je pobjegla lopta i nije je uspio uputiti u gol.

83’ – Niclas Fullkrug poravnava na 1:1. Napadač Werdera pogodio je nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Zakucao je loptu iza leđa nemoćnog Simona.

78’ – Sjajan prodor Sanea, ali je pretjerao i nije uputio šut. Mogla je to biti velika šansa za Njemačke.

62’ – Majstorija Alvara Morate za vodstvo Španije.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

40’ – VAR je poništio gol Rudigera i prekinuo veliko slavlje NijemacaStoper Reala je pogodio glavom nakon slobodnog udarca, ali iz evidentne ofsajd pozicije.

34’ – Nevjerovatan promašaj Torresa. Dobio je loptu s lijeve strane od Olma, ali je šutirao preko gola iako je golman ležao na terenu i nije pokrivao prostor gola. Dosuđen je diskutabilan ofsajd, no svejedno je to bio neočekivan promašaj.

12’ – Na drugoj strani u odličnoj šansi Gnabry, odbranio je Simon. Naknadno je dosuđen ofsajd, ali zaista možemo biti zadovoljni ritmom igre.

9’ – Otvaranje utakmice žestoko. Ovakvo nešto smo i očekivali u duelu Španije i Njemačke.

7’ – Fenomenalna šansa za Španiju! Dani Olmo je iz sve snage zatresao prečku. Ipak, gol je spasio i Manuel Neuer koji je odbranio loptu i odbio je u okvir gola.

4’ – Krenulo je otvoreno, po jedan opasan napad na obje strane. Asensio nije uspio primiti povratnu loptu i to je mogla biti izvrsna šansa za Španiju.

Oznake: SP Katar 2022