Sport 08.10.2020.

POLUFINALE BARAŽA ZA EP: Srbija eliminisala Norvešku, BiH izgubila od Sjeverne Irske

Fudbalska reprezentacija Srbije na korak je od plasmana na Evropsko prvenstvo, pošto je večeras posle produžetaka sa 2:1 pobedila Norvešku.

Srbija će za plasman na kontinentalni šampionat igrati 12. novembra protiv pobednika duela između Škotske i Izraela, prenose agencije.

Srbija je bila bolja tokom cele utakmice i imala je nekoliko izglednih prilika, a povela je tek u 82. minutu golom Milinković-Savića.

Milinković-Savić je dao gol samo dva minuta pošto je ušao utakmicu, na asistenciju Aleksandra Mitrovića.

Srpski tim ipak nije uspeo da sačuva prednost, pošto je u 88. minutu izjednačio rezervista Matijas Norman.

Pobedu Srbiji nad Norveškom u Oslu doneo je Sergej Milinković-Savić lepim lobom u 103. minutu.

Irci imali više sreće u penalima, Kosovo poraženo u Skoplju

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Grbavica u polufinalu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo dočekala reprezentaciju Sjeverne Irske.

Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, a Sjeverna Irska slavila je nakon jedanaesteraca rezultatom 4:3, prenosi Klix.

U polufinalnim duelima baraža, reprezentacija koje su “popunile” Ligu A UEFA-ine Lige nacija, plasman u finale baraža izborile su selekcije Mađarske i Islanda. Mađari su savladali Bugarsku u gostima 3:1, dok je Island bio bolji od Rumunije rezultatom 2:1.

U polufinalnim duelima baraža, reprezentacija koje dolaze iz Lige D UEFA-ine Lige nacija, plasman u finale ostvarile su selekcije Gruzije i Sjeverne Makedonije. Gruzija je s 1:0 slavila protiv Bjelorusije, dok je Sjeverna Makedonija slavila protiv Kosova rezultatom 2:1.

Finalni dueli za plasman na Evropsko prvenstvo igraju se 12. novembra. Mađarska će dočekati Island, Srbija boljeg iz duela Škotska – Izrael, dok će Gruzija dočekati Makedoniju. Pobjednici će ostvariti plasman na Evropsko prvenstvo koje počinje u junu 2021. godine.