Sport 04.10.2020.

PONOVO NA VRHU: Borac golovima Zakarića i Kruza savladao Velež

Fudbaleri Borca pobijedili su Velež rezultatom 2:0 u utakmici 10. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine i na taj način su se ponovo vratili na vrh tabele.

Borac bolju igru nije uspio krunisati u prvom poluvremenu, a onda je u nastavku ofanzivnije krenuo na gol Veleža. Banjalučani su nakon sedam minuta igre u nastavku imali igrača više jer je zbog drugog žutog kartona isključen Brandao, a tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Banjaluci, piše Srpskainfo.

U meču u kojem je imao i dominaciju i inicijativu Borac je poveo u 60. minutu. Sjajan centaršut Đorđa Ćosića iskoristio je Goran Zakarić i lijepo pogodio glavom za vođstvo. Ovo je bio peti gol Zakarića ove sezone.

Banjalučani su trijumf potvrdili u 88. minutu kada je pogodio Kruz. Trener Jagodić ga je poslao u igru kako bi pojačao odbranu, a Kruz je samo što je ušapo u igru, nakon jednog prekida bio najprisebniji ispred Veležovog gola i pogodio sa pobjedu crveno-plavih.

Nakon ovog meča Borac se, barem za sada, vratio na vrh tabele. Banjalučani imaju 21 bod, bod više od drugoplasiranog Sarajeva, ali bordo tim ima dva meča manje.