Sport 04.07.2016.

Poraz Borca u Busovači

Fudbalski klub Borac poražen je u Busovači od ekipe Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 1:0.

Dan prije svog 90. rođendana, crveno-plavi su odigrali prvu pripremnu utakmicu za novu sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske i uknjižili poraz.

Bolji od Banjalučana bili su članovi Premijer lige Bosne i Hercegovine, tim Mladosti iz Doboj Kaknja na susretu odigranom u Busovači.

Skoro 70 minuta utakmice Borac je imao “više od igre”, bio konkrektniji rival, stvorio nekoliko izglednih šansi za postizanje golova, ali je poklekao u 88. minutu, kada je mrežu Asmira Avdukića zatresao Lazar Kalajanović.

U ekipi trenera Zorana Dragišića posljednjih pola sata igralo je čak šestorica omladinaca banjalučkog kluba, koji će 7. jula otputovati na Zlatibor, na drugi dio priprema.

Prvi meč na srpskoj planini Borac će odigrati dva dana kasnije protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca.

(mondo.ba/foto: arhiva)