Sport 03.01.2021.

PORAZ U CRNOJ GORI: Igokea dobro počela, Mornar kasnije imao apsolutnu kontrolu nad utakmicom

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaši Igokee poraženi su od Mornara u Baru rezultatom 90:76 u utakmici 13. kola regionalne ABA lige.

Igokea je dobro otvorila utakmicu, u prvoj dionici je imala prednost od sedam poena (14:7) i to je bila najveća prednost Aleksandrovčana na utakmici. Do kraja prve dionice domaći tim uspio je preokrenuti prednost na (27:25).

U nastavku je Mornar imao apsolutnu kontrolu nad utakmicom, na poluvremenu su domaći imali višak od deset poena (49:39). Uspjela je do kraja Igokea jednom da priđe na minus dva, ali to je bilo sve što su izabranici Dragana Bajića uradili u ovom meču.

Najefikasniji na utakmici bio je Džejkob Pulen iz Mornara sa 19 poena dok je Igokeu sa 18 predvodio Entoni Klemons.

Osim povrijeđenog Nikole Jovanovića, Bajić je ostao i bez još jednog važnog igrača, Džekija Karmajkla koji se povrijedio neposredno pred meč.

Igokea je nakon ovog poraza četrta na tabeli sa devet pobjeda i tri poraza, dok je Mornar lider ABA lige sa 11 pobjeda.