Sport 31.10.2019.

PORAZ U PRIJEDORU: Borac bez četvrtfinala Kupa RS

Fudbaleri Borca eliminisani su osmini finala Kupa Republike Srpske, pošto su juče u Prijedoru poraženi od Rudara 3:1.

Tri gola viđena su u prvom dijelu. Borac je prvi poveo. Strelac je u 17. minutu bio Volkov iz penala. Prethodno je oboren Runić, a sudija Drinić nije imao dilemu.

Ipak, domaći su bolje zaigrali i do poluvremena okrenuli rezultat na 2:1.

Prvo je na isteku pola sata igre egal domaćinu donio Ognjen Jaćimović, da bi mladi Danilo Marmat u posljednjim trenucima prvog poluvremena osigurao potpuni preokret.

Treći gol za Rudar Prijedor postigao je kapiten domaćih Nemanja Pekija u 81. minutu.

Deset minuta prije toga Volkov je dobro prošao po lijevoj strani, centrirao, ali Vujaklija nije uspio da savlada golmana domaćih Hamzabegovića.

U 90. minutu ponovo je Volkov dobro centrirao, ali je udarac Čavića odbranio Hamzabegović

Rudar ide među osam najboljih u Kupu Srpske, dok se u Borcu okreću nastavku takmičenja u BHT Premijer ligi BiH. Već u nedelju crveno – plavi dočekuju Radnik iz Bijeljine.