Sport 24.11.2020.

PORAZILI KAKANJ: Košarkaši Borca zabilježili prvu pobjedu u domaćem prvenstvu

Poslije solidnog nastupa u prvom “balonu” Druge ABA lige, košarkaši Borca vratili su se obavezama u domaćem prvenstvu, gdje su u ponedjeljak uveče konačno zabilježili prvi trijumf.

Predvođeni sjajnim Nikolom Tanaskovićem, nakon četiri vezana poraza, Banjalučani su sinoć u “Boriku”, u meču 8. kola Lige BiH, porazili Kakanj 92:81 (23:20, 25:22, 26:16, 18:23), piše mondo.ba.

Tokom cijelog prvog poluvremena Banjalučani su bili bolji, a gosti su vodili 7:6 jedino u četvrtom minutu meča. Preostalo vrijeme “crveno-plavi” bili su u vođstvu, a najveću prednost, jedinu dvocifrenu, imali su u 13. minutu – 34:24.

U trećoj četvrtini domaći su “dodali gas”, stigao do “plus 16” i tu prednost sačuvali do pauze, te se već tada dalo naslutiti ko će slaviti u večerašnjem duelu.

Odlučujući kvartal bio je rutinsko odrađivanje posla. Gosti su uspjeli da ublaže poraz, a na kraju je rezultat glasio 92:81.

Tanasković je meč završio sa 25 poena, pet skokova i isto toliko asistencija, dok je značajan doprinos trijumfu dao Tavarijsu Šajn, koji je ostvario dabl-dabl učinak. Amerikanac je osim 12 poena, imao isto toliko i skokova, te tri asistencije i četiri ukradene lopte.

Dvocifren učinak imali su još Miljan Marković (17 poena), Peđa Lončar (15) i Nemanja Nikolić (11), kojem je jedan skok nedostajao za dabl-dabl.

U poraženom sastavu prednjačio je Nemanja Gavranić, koji je ubacio 18 poena, te dodao sedam skokova.

Podsjetimo, u dosadašnjih osam kola, Borac je upisao pobjedu i četiri poraza, jednom je bio slobodan, dok su odgođene utakmice protiv Mladosti i Čapljine.