Poslije 23 časa nema prevoza od autobuske i željezničke stanice do centra Banjaluke, putnici bespomoćni
Putnici koji poslije 23 časa dođu na banjalučku Autobusku stanicu tu ostaju zarobljeni, jer gradski autobusi više ne voze, a taksisti odbijaju da po njih dođu.
Banjalučanka Aleksandra S. jedne nedelje je u noćnim satima prevoz od Autobuske stanice do grada dogovarala skoro 40 minuta.
Naime, zbog udesa koji se tog dana desio u Dragočaju, njen autobus je kasnije stigao u Banjaluku, zbog čega je propustila gradski prevoz do centra grada. Posljednji autobusi trebalo bi da sa stanice kreću u 23 časa, ali su toga dana, očigledno, otišli ranije.
– Na autobuskoj stanici smo bili nekoliko minuta prije 23 časa i ispred nosa nam je otišao autobus za Obilićevo, gdje je i bila naša zadnja stanica. Pogledale smo redove vožnje istaknute na stajalištima i pisalo je da bi posljednji polazak sa stanice trebalo da bude onaj na liniji 14B, te da kreće u 23.30. Međutim, taj autobus se nije ni pojavio – ispričala je ova Banjalučanka.
Kaže da im nije bilo ugodno čekati na mračnoj stanici, a na sve to pojavila se i policijska patrola, a policajci su ih pitali da li je sve u redu i zašto tako dugo stoje na stanici.
– Ko je mogao snašao se i pozvao rođake da dođu po njih, a ja sam okrenula nekoliko brojeva taksi udruženja tražeći slobodno vozilo. Svi su me pitali dokle bi da se vozim, a neki dispečeri su čak tražili da dođem do glavne ulice i tu čekam auto, umjesto na Autobuskoj stanici – ispričala je ova Banjalučanka.
Aleksandra ističe da je ogorčena činjenicom da u najvećem gradu Srpske ne možete naći pristojan prevoz od autobuske i željezničke stanice, do centra grada i pita se kakva je to dobrodošlica svima koji dolaze u naš grad.
Direktor „Centrala“ Drago Ostojić potvrdio je da im je zadnji polazak u 23.30, te odgovorno tvrdi da nije bilo odstupanja od reda vožnje, već da ljudi šire neistine.
Načelnik Odjeljenja za saobraćaj i puteve Slaviša Sandić ističe da bi čitav slučaj trebalo prijaviti nadležnoj inspekciji, te na osnovu uređaja u autobusima utvrditi da li je zadnji polazak preskočen.
– Taksisti moraju doći po putnika, odakle god da ih zove, a prevoznici moraju da se pridržavaju propisanih redova vožnje. Molimo građane da svako odstupanje prijave Gradu – rekao je Sandić.
Neisplative noćne vožnje
Slaviša Sandić je istakao da je Gradska uprava imala eksperimentalne noćne vožnje gradskih autobusa, ali su se pokazale neisplativim i opasnim po vozače.
– Dešavalo se da pijani vandali uništavaju autobus i dovode vozače u opasnost, a nije ni bilo dovoljno putnika, da bi linija bila isplativa – rekao je Sandić.
(blic.rs)