Sport 16.10.2023.

POTOP U ZENICI: Reprezentacija BiH ubjedljivo poražena od Portugalije

Fudbalska reprezentacija BiH ponižena je na Bilinom polju od selekcije Portugala, a rezultat na kraju utakmice glasio je 0:5.

Utakmica je od samog početka izgledala veoma loše po reprezentativce BiH, a prvi gol su primili već u 5. minuti.

Žoao Feliks (Joao Felix) je šutirao, a lopta je poslije odbijanja od noge Hadžikadunića u ruku pogodila Barišića koji je bio u petercu kod gola BiH.

Odgovornost je preuzeo Kristijano Ronaldo (Cristiano) i pogodio sa bijele tačke za vodstvo Portugalaca.

Nakon toga, igra “Zmajeva” u potpunosti se raspala, a pravi potop je tek uslijedio.

Do poluvremena je BiH primila još čak četiri gola.

Prvo je Kristijano Ronaldo (Cristiano) postigao svoj drugi gol u 20. minuti, da bi samo šest minuta kasnije Bruno Fernandeš sjajno zatresao mrežu Šehića.

Nakon toga je Žoao Kanselo (Joao Cancelo) pogodio pravim projektilom sa ivice šesnaesterca pogodio, a do kraja prvih 45 minuta upisao se u strijelce i Žoao Feliks (Joao Felix), koji je postavio, ispostaviće se, konačni rezultat već u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je bilo znantno mirnije. Portugalci su stali na loptu, a fudbaleri BiH su imali tek poneku priliku da se približe golu gostiju, mada i u tim situacijama nisu izgledali previše dobro.

Portugal je tek pravio nekoliko prilika u drugom poluvremenu, ali ni oni nisu željeli riskirati povrede u utakmici u kojoj je pitanje pobjednika bila poznato.

Ovim porazom reprezentacija Bosne i Hercegovine se i zvanično oprostila od direktnog plasmana na Euro i sada sve snage moraju usmjeriti na baraž koji BiH očekuje naredne godine, prenosi biH.

Oznake: FS BiH