Sport 25.07.2020.

PRED MEČ SA ZVEZDOM: Borac savladao Rudar iz Prijedora

Fudbaleri Borca su u prijateljskoj utakmici savladali Rudar Prijedor 4:3, a trener Vlado Jagodić je prema najavama napravio dva tima koja su igrala po poluvrijeme, piše “Srpskainfo”.

Domaćin je poveo u 11. minutu, nakon greške golmana Topolovića. Pokušao je da dribla Markovića, izgubio loptu i napadač Borca je poslao u mrežu.

Kako je utakmica odmicala Rudar se sve više oslobađao pritiska. Tako je u 20. minutu Burazor pokušao sa 25 metara, a Kukrika je bio oprezan. Gosti dolaze do izjednačenja u 33. minutu. Jakupović je sjajno šutirao iskosa sa desne strane i pogodio za 1:1.

Nakon šuta Ivana Crnova, lopta se odbila do Bojana Markovića, koji u 41. minutu postiže drugi pogodak.

Ipak, do odlaska na odmor Rudar je izjednačio. Kruz je bio neoprezan, Burazor je odlično uposlio Kulenovića koji daje gol za 2:2.

U 50. minutu Brtan je oduze loptu, a Ziljkić i Danilović su sjajno izigrali odbranu i uposlili Stojana Vranješa koji je pogodio. Četiri minuta kasnije Topolović je oborio Kajkuta i napravio penal, koji je realizovao Goran Zakarić.

Jaćimović je u 67.minutu iskoristio smušenost odbrane i smanjio rezultat na 3:4.

Borac sutra putuje u Staru Pazovu, dok će generalnu uvertiru za ligu BiH imati protiv Crvene zvezde u utorak u 19 časova

(N.S/ Banjaluka.net, FOTO: A.Golić)

Oznake: FK Borac