Sport 21.09.2021.

PREKINUTA UTAKMICA: Navijači Veleža utrčali na teren, fudbaleri Borca zarobljeni u svlačionici

Utakmica 10. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Borca prekinuta je osam minuta prije njenog završetka nakon što je grupa domaćih navijača utrčala na teren stadiona Rođeni.

Naime, igrao se 82. minut utakmice kada je Vranješ postigao svoj drugi pogodak za vodstvo Borca od 2:0, a dok su gostujući igrači slavili pogodak na teren je utrčalo nekoliko desetina navijača Veleža koji su krenuli u napad na sudiju, prenosi Klix.

Inače, čitavim tokom utakmice domaći navijači bili su nezadovoljni suđenjem, a pogotovo odlukom da se ne dosudi penal u prvom poluvremenu nakon starta Zakarića nad Radovićem.

Sumnja se bacila i na vodeći gol Borca budući da je slobodnom udarcu kojeg je realizovao Vranješa prethodio sumnjivo dosuđen prekršaj za goste.

Sudija Topalović se odmah povukao u svlačionicu zajedno sa svojim pomoćnicima, a za njim su vrlo brzo krenuli i igrači obje ekipe te je tako ovaj susret neslavno okončan.

Borac je danas u vodstvu došao golom Vranješa iz slobodnog udarca, a iako je Velež napadao tokom čitavog drugog poluvremena na kraju su primili drugi gol i već tada je utakmica bila odlučena.

Bilo kako bilo, ovo bi za Velež trebao biti novi, četvrti poraz u ovoj sezoni i sada su na šestoj poziciji sa 12 bodova, dok ih je Borac s četvrtom pobjedom pretekao na tabeli i sada su na petoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.

Velež u narednom kolu gostuje Tuzla Cityju, dok će Borac dočekati Sarajevo.

Čekaju da napuste objekat

Fudbaleri Borca zarobljeni su u svlačionici stadiona “Vrapčići” u Mostaru i čekaju da napuste objekat.

Podsjećamo, meč je prekinut u 83. minutu pri vođstvu Banjalučana rezultatom 2:0, kada su navijači Veleža utrčali na teren i u jednom momentu pokušali da se obračunaju sa igračima Borca.

Banjalučani su se nakon nekog vremena povukli u svlačionicu, a meč je zvanično prekinut, prenosi Srpskainfo.

Ostaje da se vidi kako će ova utakmica biti registrovana. Najvjerovatnije će Banjalučani ovaj meč dobiti trenutnim rezultatom s obzirom da je u trenutku prekida proteklo više od 60 minuta.

Oznake: FK Borac