Sport 21.11.2018.

PREMIJER LIGA BiH Borac m:tel “pao” u Doboju

Rukometaši dobojske Sloge nanijeli su banjalučkom Borcu m:tel treći ovosezonski poraz u Premijer ligi BiH.

Večeras u Doboju: SLOGA – BORAC M:TEL 31:28 (17:14)

Duel starih rivala pripao je raspoloženom domaćinu, koji su nakon nešto lošijeg početka, uspjeli da preokrenu rezultat i obraduju svoje navijače.

Borac m:tel bolje je otvorio susret, poveo 3:0, da bi domaćin tek u šestom minutu postigao svoj prvi gol. Gosti su uspijevali da održavaju prednost do finiša prvog dijela igre, kada su Dobojlije zaigrale mnogo bolje, te na pauzu između dva poluvremena otišle s vođstvom 17:14.

Nastojali su “crveno-plavi” u nastavku da stignu prednost rivala, ali nisu uspjeli.

Mirko Mikić tako je doživio svoj prvi poraz na klupi banjalučkog tima, i to u domaćem prvenstvu. Podsjetimo, proteklog vikenda Borac m:tel je kao gost u prvom meču trećeg kola EHF Čelendž kupa savladao Vogošću minimalnim rezultatom 23:22, pa je u Doboju očigledno mislima već bio na revanšu sa Vogošćanima, koji je na programu u subotu od 20 časova.

Za razliku od Banjalučana, taj revanš Vogošća dočekuje u znatno vedrijoj atmosferi, s obzirom da je u utorak slavila u gostima protiv Slavije, a danas predstavila novog trenera, Kasima Kamenicu.