Sport 27.08.2016.

Premijer liga BiH: Krupa srušila lidera

Fudbaleri Krupe pobijedili su, do ovog kola lidera na tabeli Slobodu, rezultatom 3:0 u utakmici 7. kola BH Telekom Premijer lige.

Krupa je u vođstvo došla u 34. minutu. Koljića je u šesnaestercu srušio golman Slobode Pirić, a siguran sa bijele tačke bio je Mirković.

U 54. minutu Mirković je u ulozi asistenta, uposlio Redžića koji je prevario dva fudbalera Slobode i gurnuo loptu pored golmana Pirića.

Konačan rezultat postavio je Perić u 77. minutu. Loptu je sa desne strane ubacio Ljubenović, a Pirić je sa dva metra, neometan, ubacio u gol i to samo tri minute nakon što je ušao u igru.

Rezultati 7. kola: Krupa – Sloboda 3:0, Metalege – Olimpik 1:1, Radnik – Sarajevo 0:0, Čelik – Željezničar (u toku), Zrinjski – Vitez (20h).

U nedelju igraju Mladost DK – Široki Brijeg (17h).

Plasman: Zrinjski 13 (-1), Sloboda 13, Krupa 11, Sarajevo 10, Mladost DK 10 (-1), Radnik 9, Široki Brijeg 9 (-1), Vitez 8 (-1), Željezničar 7 (-1), Metalege 7, Čelik 5 (-1), Olimpik 4.