Sport 19.05.2024.

PREMIJER LIGA: Mančester siti prvak, Arsenal će morati da sačeka drugu priliku

Fudbaleri Mančester sitija su novi osvajači Premijer lige. “Građani” su pobedom na svom stadionu protiv Vest Hema rezultatom 3:1 osvojili desetu titulu Premijer lige, dok je Arsenal savladao Everton 2:1, međutim, nije bilo dovoljno da otmu titulu “Građanima”.

Nije bilo potrebno timu Pepa Gvardiole mnogo kako bi došli do željene prednosti. Najbolji igrač Premijer lige, Fil Foden je već u drugom minutu matirao Areolu i doneo Sitiju prednost. Potpuno je domaćin nadigrao „Čekićare“, pa je Doku u 18. minutu ponovo dodao do Fodena koji je nebranjeno gađao sa 11 metara i pogodio za 2:0.

Bilo je slično i u nastavku poluvremena, Mančester siti je ređao šanse, ali je na kraju poluvremena Kudus maestralnim „makazicama“ u finišu prvog poluvremena smanjio prednost domaćina i uneo nervozu domaćinu.

Ništa nije želeo da prepusti slučaju Siti, pa su sa intenzivnim napadima nastavili i u drugom poluvremenu.

Bilo kakve sumnje u pobedu otklonio je Rodri, koji je u 59. minutu sa 17 metara precizno gađao i pogodio mrežu Areole koji je dokačio loptu, ali nedovoljno da spreči gol. Vest Hem nije imao nikakav odgovor na ofanzivu domaćina, pa je rezultat na kraju ostao 3:1, a mogao je biti i ubedljiviji.

Arsenal je uspeo da savlada Everton rezultatom 2:1, ali to nije bilo dovoljno za titulu. Napadale su „Tobdžije“, ali je Idrisa Gej u završnici poluvremena iz slobodnog udarca uz dosta sreće savladao Raju. Samo tri minuta kasnije je Eregor odlično pronašao Tomijasua koji je izjednačio.

Arsenal nije imao snage u drugom poluvremenu, verovatno su i znali tok utakmice u Mančesteru, ali je na kraju utakmice Gabrijel Žezus ukrao loptu, prosledio je Eregoru koji je dodao do Haverca i Arsenal je pobedio, ali je ukus pobede bio gorak.

Liverpul je na oproštaju Jirgena Klopa lako savladao Vulvse rezultatom 2:0. Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu. Nelson Semedo je dobio direktan crveni karton u 28. minutu, a potom su Mekalister i Kvanza za šest minuta doneli pobedu, poslednju koju je na klupi „Redsa“ ostvario Jirgen Klop, prenosi Sport klub.

Oznake: Premijer liga