Sport 03.10.2016.

Premijer liga za rukometaše, četvrto kolo: Krivaja bolja od Borca, Derventa ne zna za poraz

ČITANJE: 2 minute

Rukometaši Birca m:tel vratili su se i sa drugog gostovanja praznih ruku, a poslije poraza oz Zrinjskog bolja je bila i ekipa Krivaje (26:23).

Iako su Banjalučani najavljivali pobjedu to se nije desilo, a prema riječima trenera Ratka Đurkovića, postoje dva ključna razloga.

– Prvi je što se nismo snašli kada su domaći zaigrali “flaster” na Danijelu Vukićeviću. To se desilo pri rezultatu 10:10 i od tada je sve krenulo nizbrdo. Drugi je taj što smo već u 12. minutu imali četiri isključenja, a slično je bilo i u Mostaru. Ne kukam, ali malo je čudno da se to dešava. Ili se moramo brzo prilagoditi takvom kriterijumu ili on nije isti za sve ekipe – rekao je Đurković.

Seriju pobjeda na domaćem terenu nastavio je Prijedor, koji je savladao Konjuh (37:34) na čijoj klupi sjedi bivši trener Prijedorčana Bojan Unčanin. U pobjedničkom sastavu treba istaći Srđana Savića i Mihaila Stošljevića, kao i golmana Bojana Babića.

–        Iako je u prvom poluvremenu odbrana pucala gdje nije trebala u nastavku smo odigrali bolje i prednost je rasla. Imam utisak da su nas svi potcijenili, smatrajući da ćemo imati nula bodova, a mi dođosmo do sedam – istakao je strateg Prijedora Saša Babić.

Derventa ni poslije četiri kola ne zna za neuspjeh, a protiv Zrinjskog je upisala treću pobjedu i ostala na vrhu tabele zajedno sa Vogošćom. Najbolji u redovima ekipe Zorana Dokića bili su Slaven Šijaković i Borislav Stanković sa po sedam golova, a 15 odbrana upisao je golman Dragan Starčević.

Sloga je u Doboju nadigrala Hercegovinu sa 34:31 tako da su gosti i poslije četvrtog kola uz Krajinu jedina ekipa koja nije osvojila nijedan bod. U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Čelik – Maglaj 31:29, Bosna – Krajina 31:21, Goražde – Vogošća 22:24.