Sport 01.09.2023.

PREOKRET: Fudbaleri Borca pobijedili Zvijezdu 09, primili dva, pa dali četiri gola

Fudbaleri Borca u prvom meču šestog kola Premijer lige BiH savladali su na Gradskom stadionu pred 1.500 gledalaca Zvijezdu 09 sa 4:2.

Susret nije dobro počeo po Banjalučane koji su u 38. minutu imali dva gola zaostatka. Prvo je Petar Karaklajić u 29. minutu doveo goste do prednosti, da bi u 38. Saliman Kajode povisio na 2:0.

Tada je na scenu stupio najbolji akter susreta Jakov Blagaić koji je u 42. minutu smanjio na 1:2, a potom u 53. izjednačio na 2:2.

Samo dva minuta kasnije Milan Makarić je doveo Borac u vođstvo od 3:2, a konačan rezultat postavio je Hoze Rikardo Kortez u 67. minutu.

Borac poslije četiri odigrana susreta ima devet bodova i nalazi se na drugom mjestu, dok Zvijezda 09 iz šest mečeva ima samo tri boda i nalazi se na posljednjoj, 12. poziciji.

U dresu Borca u drugom poluvremenu poslije nešto više od devet godina zaigrao je povratnik na Gradski stadion Srđan Grahovac, prenosi Glas Srpske.

Oznake: FK Borac