Sport 05.10.2021.

PREOKRET U ZAVRŠNICI: Igokea savladala favorizovani PAOK

Košarkaši Igokee savladali su PAOK 68:64 u utakmici prvog kola FIBA Lige šampiona poslije velikog preokreta u posljednjoj četvrtini.

Gledaoci u Laktašima imali su priliku da vide reviju pogođenih trojki i sa jedne i sa druge strane, u posljednjih deset minuta, a na kraju su se bolje snašli izabranici Dragana Bajića. Iako su Grci početkom posljednje dionice otišli na plus 11, Igokea se nije predavala i ostvarila je zasluženu pobjedu, prenosi ATV.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Voler sa 14 poena, dok je na drugoj strani Grifin imao 18.

Treća četvrtina:

Iako su Aleksandrovčani trojkama Volera i Jošila uspjeli da se vrate iz minusa i odu na plus pet početkom drugog poluvremena, vrlo brzo su dozvolili protivniku da napravi seriju 8-0 i vrati prednost na svoju stranu. PAOK je imao i dosta šansi iz drugog napada, pošto Igokea nije uspijevala da zagradi skok.

Najefikasniji kod domaćih su bili Talić i Radanov sa po sedam postignutih poena, dok na drugoj strani Grifin ima 15. Gosti su u potpunosti zatvorili i Robinsona koji imao samo dva poena.

Druga četvrtina:

Igokea je potpuno stala u napadu u drugoj četvrtini, a tome u prilog najbolje govori samo sedam postignutih poena u drugom desetominutnom periodu. S druge strane grčka ekipa podigla je igru u odbrani na mnogo viši nivo. Nisu dozvoljavali protivniku lake poene, a u napadu su bili mnogo raznovrsniji u odnosu na prvu četvrtinu. Ubacili su 20 poena.

Najefikasniji u redovima Igosa nakon prvog poluvremena bio je Aleksa Radanov sa sedam postignutih poena, dok na drugoj strani Grifin i Karter imaju po 11.

Prva četvrtina:

Nakon prve četvrtine utakmice između Igokee i PAOK-a rezultat je bio 19:12.

Ni jedna ni druga ekipa nisu uspjele da uhvate pravi ritam u prvoj dionici. Dosta grešaka i loših rješenja u napadu rezultirali su malim brojem poena. Igokea je pred kraj pronašla svoju igru i okončala prvih deset minuta serijom 8:0. Najefikasniji u redovima Igokee bili su Radanov, Stivens i Talić sa po pet postignutih poena, dok su na drugoj strani isto toliko imali Grifin i Karter.

Aleksandrovčani su prošle sezone bili hit FIBA Lige šampiona, pa će i ove godine pokušati da ponove slične rezultate.

Izabranici Dragana Bajića u ovaj meč ulašli su nakon jedne pobjede i poraza na startu ABA lige.

Oznake: KK Igokea