Sport 25.01.2024.

PRIPREME U TURSKOJ: Borac poražen od ruskog premijerligaša

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Borca poraženi su rezultatom 2:0 u duelu sa Baltikom iz Kalinjingrada, u prvoj utakmici u sklopu priprema u Antaliji.

Pretposljednji tim ruske Premijer lige do trijumfa je stigao pogocima Anhela Enrikeza u 50. i Vladislava Lazareva u 83. minutu. Čileanac je pet minuta po ulasku u igru zatresao crveno-plavu mrežu, namjestivši se na udarac sa 18 metara od gola i poslavši loptu u donji lijevi ugao gola na kojem je do 60. minuta stajao Marko Milošević.

U posljednjih pola sata priliku je dobio Bojan Pavlović, koji je savladan sedam minuta prije kraja. Sa lijeve strane je centrirao Roberto Fernandez, a pred golom Borca najprisebnii je bio Lazarev.

Između dva pogotka ruskog tima, Borac je propustio da realizuje dvije dobre prilike. Prvo je Stojan Vranješ u 57. minutu šutirao tik pored stative namjestivši se na šut sa 20-ak metara iskosa sa desne strane, da bi u 77. minutu Milan Makarić poslije jednog kontranapada izašao sam ispred golmana Baltike Evgenija Latišonoka, koji krajnjim naporom izbacuje loptu iznad prečke.

Drugi kontrolni meč Borac će odigrati u ponedjeljak, 29. januara, kada će ukrstiti koplja sa Pjunikom iz Jerevana, najtrofejnijim klubom iz Jermenije, prenosi borac-sport.com.

SASTAV BORCA

Prvo poluvrijeme: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Erera, Grahovac, Terzić, Blagaić, Čavić, Vuković, Lukić. Trener: Vinko Marinović.

Drugo poluvrijeme: Milošević (od 60. minuta Pavlović), Jurilj, Pejović, Jokić, Subić, Fićović, Nišić, Kulašin, Vranješ, Hrelja, Makarić.

Oznake: FK Borac