Sport 31.10.2021.

PROBOJ NA TREĆE MJESTO: Fudbaleri Borca savladali Posušje

Fudbaleri Borca pobijedili su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u 15. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu Posušja rezultatom 3:0 te su se novim trijumfom probili na treće mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Početak meča bio je poprilično nezanimljiv, a prvu priliku na meču imao je Borac tek nakon pola sata igre. Vranješ je s pet metara loše šutirao glavom nakon dobrog ubačaja Zakarića iz slobodnog udarca. Vrijedi istaći da je tom prilikom Vranješ bio u nedozvoljenoj poziciji, odnosno u ofsajdu, prenosi Klix.

Finiš prvog poluvremena obilježio je golman Posušja Baćak. Prvo je odbranio šut Vranješa, potom je dobio žuti karton zbog zadržavanja igre, a onda odbranio i udarac Vojnovića pa je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Baćak je dominirao i u nastavku meča te je u nekoliko navrata odlično intervenisao ne dozvolivši Borcu da dođe u vodstvo. Ipak, spasa mu nije bilo u 67. minuti. Lopta je nakon ubacivanja Vojnovića dosta sretno stigla do Lukića koji bez problema posprema loptu u mrežu za 1:0.

Vranješ i Zakarić su nakon vodećeg gola ponovo imali dvije dobre šanse, ali je Baćak ponovo dobro intervenisao. Osam minuta prije kraja meča Borac je udvostručio vodstvo. Baćak je prvo odbranio udarac Zakarića, koji odbijenu loptu asistira Moraitisu koji bez problema postiže drugi gol za Borac. Konačnih 3:0 postavio je Vušurović u sudijskoj nadoknadi.

Borac je današnjom pobjedom preskočio Sarajevo i Slobodu te se sada nalazi na trećem mjestu. Posušje je na pretposljednjoj poziciji. Borac u narednom kolu gostuje lideru Zrinjskom, dok će Posušje dočekati drugoplasirani Tuzla City.

Oznake: FK Borac