Sport 19.07.2016.

Prva ATP pobjeda Banjalučanina Nikole Čačića

Srpski teniser Nikola Čačić na turniru iz Serije 250 u Umagu ostvario je prvu ATP pobjedu u svojoj karijeri.

On je u prvoj rundi takmičenja u Hrvatskoj bio bolji od Aljaža Bedenea sa 5:7, 6:4, 6:4 za dva časa i 25 minuta igre. Naš igrač izgubio je prvi set, a potom je spasio dvije brejk lopte u prvom gemu drugog, da bi onda sam napravio brejk u posljednjem gemu drugog seta.

Čačić je pri rezultatu 5:3 servirao za trijumf, dozvolio je brejk, ali je odmah uzvratio istom mjerom iskoristivši prvu meč loptu. Momak rođen u Banjaluci u drugom kolu igraće sa trećim nosiocem Žeremijem Šardijem.

Čačić ima 25 godina, igra jednoručni bekhend i trenutno je 781. na ATP listi – najviš rang mu je 281. mjesto, u avgustu 2014. godine. Cijelu 2015. godinu propustio je zbog povrede, a u karijeri je osvojio tri fjučersa.