Sport 11.09.2016.

Prva liga RS: Borac bolji od Tekstilca

Fudbaleri Borca su u derbiju šestog kola Prve lige RS savladali Tekstilac 2:0, dok je Rudar Prijedor minimalnom pobjedom na gostovanju u Bijeljini nad Zvijezdom 09 zadržao lidersku poziciju.

Crnogorac, Ivan Delić je bio prvo ime derbi meča. Sjajno je izveo dva slobodna udarca u sedmoj i 63. minuti iz kojih je zatresao mrežu Dejana Plisnića. Borac je bio puno bolji i stigao je do zaslužene pobjede. Rudar je do tri boda došao golom Jaćimovića u 62. minuti i odvojio se na vrhu tabele upravo pred derbi sa Banjalučanima.

Slavija je napokon zaigrala u željenom ritmu i sa 3:0 je pobijedila Sutjesku, te pobjegla iz donjeg dijela , dok je Drina nastavila da prati vodeće. Golom Danijela Ćuluma nakon centaršuta savladali su Borac iz Šamca.