Sport 24.01.2022.

PRVI KONTROLNI MEČ: Borac uvjerljivo savladao Modriču

Fudbaleri Borca ostvarili su ubjedljivu pobjedu u prvom kontrolnom meču. Na terenu u kanjonu Vrbasa Banjalučani su savladali Alfa Modriču sa 8:0.

Trener Nemanja Miljanović želio je da na ovom meču pruži šansu svim igračima, da provjeri njihove mogućnosti nakon odrađenog prvog dijela priprema koji je dosta bio baziran na kondiciji. Odigrali su Banjalučani rastrčano, konkretno i veoma efikasno na prvoj provjeri, piše Srpskainfo.

Banjalučki tim je krenuo u sastavu Ćetković, Ćorić, Šušić, Vojnović, Kujundžić, Begić, Brkić, Meleg, Lukić, Cvijanović i Čavić. Borac je već za pola sata pokazao da je kvalitetniji rival a uz to u ovom trenutku puno spremniji od današnjeg rivala.

Goleadu Banjalučana u prvom dijelu najavio je Obren Cvijanović prečkom. Zatim je Jovo Lukić u devetoj minuti donio vođstvo nakon centaršuta. Na 2:0 povisio je Meleg u 11. minuti iz penala kada je oboren Brkić. Alfa Modriča se nije oporavila a već je bilo 3:0. Opet se u strijelce upisao Jovo Lukić koji je pogodio iskosa.

Banjalučani nisu popuštali ritam, pa se u strijelce upisao i David Čavić, dok je u 25. minuti gol nakon aistencije Vojnovića postigao i Amar Begić. U finišu prvog dijela Dejan Meleg je došao do drugog gola. On je bio na pravom mjestu i odbijenu loptu je proslijedio u mrežu za 6:0.

Trener Miljanović je na poluvremenu pružio šansu ostalim igračima a Borac je nastavio da trese mrežu rivala. Prvo su fudbaleri Alfa Modriče postigli autogol. Nakon ubacivanja Dujakovića, Trifković je loše zahvatio loptu i poslao je u svoju mrežu.

Mladi Vasilije Jotić je dobio šansu u nastavku i nakon jedne propuštene šanse upisao se u strijelce u 71. minuti na asistenciju Aleksandra Subića.

Oznake: FK Borac