Sport 17.06.2018.

PRVI LET “ORLOVA” USPJEŠAN Srbija savladala Kostariku, navijačka euforija širom Srpske

Nakon osam godina pauze i famozne pobjede nad Njemačkom 2010. godine, reprezentacija Srbije je danas u svom prvom meču na Svjetskom fudbalskom prvenstvu savladala Kostariku sa 1:0, golom Aleksandra Kolarova.

U prvom poluvremenu nije viđena baš najbolja fudbalska predstava ni jedne ni druge selekcije, Kostarika je bila nešto konkretnija i prva je zaprijetila u 12. minutu preko Gonzaleza koji je centaršut poslao glavom preko gola. U 27. minutu došla je i prva šansa za Srbiju Sergej Milinković-Savić je sjajno pobjegao odbarni i izbio jedan na jedan sa golmanom Kostarike Navasom, ali promjene rezultata nije bilo. Do kraja poluvremena Kostarika je imala par opasnijih šuteva preko Calva i Urena, ali mreža srpskog golmana Stojkovića je ostala netaknuta.

Drugo poluvrijeme Srbija je sjajno otvorila i dala do znanja Kostarikancima koga imaju za protivnika, Mitrović je u 50. minutu imao situaciju jedan na jedan sa Navasom nakon sjajne akcije reprezentacije Srbije, ali iskusni kostarikanski golman je odbranio Mitrovićev šut.

56. minuta je ključni detalj meča, nakon faula nad Mitrovićem na nekih 25 metara od gola , loptu za izvođenje slobodnog udarca uzima Kolarov koji šalje loptu u rašlje za prekrasan pogodak i vođstvo srbije od 1:0 i da bi se ispostavilo na kraju končan rezultat. Srbija je posle datog gola nastavila sa terenskom inicijativom i imala još dvije sjajne šanse preko Mitrovića i Kostića, ali se rezultat nije mjenjao.

Pred sam finiš meča desio se i sukob između srpskog veznjaka Matića i pomoćnog trenera Kostarike, kada pomoćni trener nije želio da da Matiću loptu, pri čemu je veznjak Srbije nasrnuo na njega a onda krenuo sam na cijelu klupu Kostarike, senegalski sudija Diedhiou koji je djelio pravdu na ovom meču brzo je smirio situaciju i sve je prošlo bez većih sankcija.

Sledeći meč Srbija igra sa Švajcarskom u petak 22. juna u 20 časova, dok se danas u okviru grupe E u kojoj nastupa Srbija , sastaju još Brazil i Švajcarska.

(Stanko Nedić)

Navijačka euforija u Banjaluci i ostalim gradovima Srpske

Zvanična navijačka zona reprezentacije Srbije ‘Orlovo gnijezdo’ je postavljena na Trgu Krajine u Banjaluci, gdje se bio okupio veliki broj Banjalučana da prate utakmicu. Narodni poslanik Branislav Borenović takođe prati utakmicu i na svom twiteru je objavio “Ajmo, ajde svi u napad..”

I navijači u Istočnom Sarajevu su imali organizovano gledanje i navijanje. Veliki šator je postavljen na livadi ispred zgrada, a kolika je gužva vidljivo je na fotografiji.

I navijači reprezentacije Srbije u dijaspori bodre Orlove. Snimak smo pronašli na Facebooku, a na njemu vidite kako se to navija u Minhenu.