Sport 02.07.2021.

PRVI PAR: Italija i Španija se plasirale u polufinale EP

Italija je obezbijedila polufinale Evropskog prvenstva pobjedom nad reprezentacijom Belgije 2:1.

Sjajan fudbal gledali smo na Alijanc areni u petak uveče, prenose Nezavisne.

Italija je povela u 31. minutu golom Barele, koji je ukrao loptu i neodbranjivo pogodio sa deset metara.

Lorenco Insinje je sjajnim golom donio Italiji vođstvo od 2:0 u 44. minutu.

Taj rezultat nije dugo trajao jer je u nadoknadi prvog poluvremena dosuđen penal za Belgiju, kada je srušen Doku, a Lukaku je bio siguran sa bijele tačke.

Rezultat na poluvremenu je bio 2:1 za Italiju.

U drugom poluvremenu Belgija je išla na sve ili ništa, ali je italijanska odbrana bila disciplinovana.

Belgija je na putu do četvrtfinala izbacila evropskog šampiona Portugal i u svojoj grupi je bila dominantna sa tri pobjede.

Italija je u osmini finala poslije produžetaka izbacila Austriju, što je bila 31. utakmica tog nacionalnog tima bez poraza.

Italija će u polufinalu igrati protiv Španije.

Penali presudili

Španija je, u petak uveče, nakon boljeg izvođenja penala u polufinalu Evropskog prvenstva.

Iako je Buskets promašio prvi, a Švajcarska Gavranovićevim pogotkom povela, u daljem izvođenju penala Španija je imala više sreće.

Pogodio je i Olmo, a onda je Unai Simon odbranio Šeru na kraju druge serije i Španije se vratila.

Zomer je odbranio penal Rodriju na startu treće serije. Odgovorio je Unai Simon istom odbranom kao i Šeru.

Moreno je bio siguran na startu četvrte serije za 2:1, pa je Vargas šutnuo preko gola i Španija je imala meč loptu.

Ojarzabal je pogodio za 3:1 i poslao Španiju u polufinale.

Prvih 90 minuta završeno je 1:1. Španija je povela autogolom. Đordi Alba je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio Zakariju, koji je skrenuo loptu u gol.

Strijelac izjednačujućeg gola za Švajcarsku bio je Šaćiri u 68. minutu.

U 77. minutu nakon oštrog starta Frojler je dobio crveni karton i ostavio Švajcarsku s igračem manje.

Tokom prvog produžetka Španci su napadali i bili ti koji su prijetili, Švajcarska se branila.

Velika borba vodila se i u drugom produžetku, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Švajcarska je prošla grupu kao drugoplasirana ekipa, gdje je bila s Italijom, Turskom i Velsom, a zatim je u osmini finala izbacila svjetskog šampiona Francusku.

Španija je izašla iz svoje grupe kao prvoplasirana ekipa, gdje je igrala sa Slovačkom, Poljskom i Švedskom.