Svijet 12.03.2025.

Putin u vojničkoj uniformi posjetio Kursku oblast

ČITANJE: 1 minuta

Ruski predsjednik Vladimir Putin održao je u sredu sastanak na jednom od komandnih centara grupe Sjever u Kurskoj oblasti, rekao je novinarima pres-sekretar ruskog lidera Dmitrij Peskov.

Načelnik Generalštaba Valerij Gerasimov podnio je raport vrhovnom komndantu Vladimiru Putinu.

Kako je istakao, ruska vojska je oslobodila 86 odsto teritorije oblasti.

– Oružane snage Ukrajine su izgubile 68.000 ljudi, 7.000 jedinica tehnike. Ruska vojska je oslobodila više od 1.100 kvadratnih kilometara teritorije Kurske oblasti. Kijev je želeo da stvori mostobran u Kurskoj oblasti za razmenu tokom pregovora – izvestio je Gerasimov Putina.

Prema njegovim rečima, planovi Kijeva u ruskom regionu su propali.

– Ruska vojska je prešla granicu na više mesta i ušla u Sumsku oblast Ukrajine – saopštio je načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije.

– Poraz Oružanih snaga Ukrajine u Kurskoj oblasti i izlazak na državnu granicu biće uskoro realizovan – uverio je Gerasimov.

Ruski predsednik Vladimir Putin je postavio zadatak da se u najkraćem mogućem roku potpuno uništi protivnik u Kurskoj oblasti.

Video pogledajte OVDJE

Oznake: Vladimir Putin